مشاوره

مهمترین وسایل مورد نیاز کنکور دی 1401

چه وسایلی را با خودمون به کنکور ببریم و چه وسایلی را از لیست وسایل مورد نیاز کنکور خود حذف کنیم؟

تابه حال از لیست وسایل مورد نیاز کنکور سراسری چیزی شنیده‌اید؟ امروز قراره تا با هم وسایل مورد نیاز کنکور و وسایل ممنوعه کنکور را باهم بشناسیم و برای روز کنکور مهم‌ترین وسایل کنکور را به همراه داشته باشیم. حتما میدانید که ضروریترین این وسایل شامل ساعت است اما اطلاع مامل از لیست وسایل مجاز و غیرمجاز به موفقیت ما کمک شایانی خواهد کرد.

همیشه دانش‌آموزان ابزار و وسایل مورد نیاز کنکور را از ما میپرسند. در کنکور امسال با وجود سخت گیری‌ها، امکان بردن بعضی لوازم در کنکور جایز و بدون مشکل است. مثل: خطکش، گونیا، نقاله، مداد، خودکار، ساعت دیجیتال و غیرهوشمند ولی لازم نیست که وسایل مورد نیاز کنکور شما شامل تمام این موارد باشد. و شما می‌توانید با کوله‌باری سبک‌تر به جلسه کنکور بروید.

لیست ضروری‌ترین وسایل مورد نیاز کنکور دی (پیشنهاد تمامینو)

خب اول از همه سراغ ضروریترین وسایل کنکور سراسری برویم و ببینیم کدوم وسیله را باید با خودمون سر جلسه کنکور ببریم و کدوم وسیله را نبریم. پس حواستون را حسابی جمع کنید .

وسایل مورد نیاز کنکور +وسایل ضروری جلسه کنکور 1402
وسایل ضروری جلسه کنکور 1402

ابتدایی‌ترین وسایل مورد نیاز کنکور

 • حداقل ۲ مداد نرم با کیفیت بالا داشته باشید که آرم پیشنهادی ما مداد از نوع HB است. البته می‌توانید به جای آن از اتود هم استفاده کنید ولی ما آن را توصیه نمیکنیم، چون ممکن است پاسخبرگ شما را سوراخ و یا پاره کند. و بدین شکل اتود از لیست وسایل مورد نیاز کنکور حذف میشود.
 • داشتن پاکن نرم و با کیفیت که سبب سیاه شدن پاسخبرگ نشود و تراش خوب و تیز جز وسایل مورد نیاز کنکور هستند.
 • ( راستی دوتا شکلات شیرین با خودتون ببرین که قند خونتون نیافته و حالتون بد بشه یا نتونید جلسه را ادامه بدهید)
 •  در مرحله بعد همراه داشتن یک سوزن ته گرد یا سنجاق برای چسباندن کارت ورود به جلسه از وسایل مورد نیاز کنکور سراسری دی‌ماه است.
 •  داشتن خودکار شفاف و شیشه‌ای و یک نقاله پلاستیکی و شیشه‌ای ( چون اگه تیره باشه گیر میدهند). البته نقاله ژله‌ای هم می‌توانید سر جلسه ببرید ولی خطای این وسیله سبب شده تا از وسایل مورد نیاز کنکور حذف شده و نقاله پلاستیکی یا شیشه‌ای جایگزین این مورد شود.

وسایلی که جز وسایل مهم کنکور محسوب میشوند.

 •  به همراه یک کش برای جمع نگه داشتن لوازم و وسایل کنکور و یک کیسه پلاستیکی شفاف برای دسترسی و جابه‌جایی آسان‌تر وسایل مورد نیاز کنکور را حتما به حافظه بسپارید
 • همراه داشتن شناسنامه داوطلب کنکور، کارت ملی داوطلب و کارت ورود به جلسه برای شناسایی و گذر از خط امنیتی حوضه بسیار لازم و ضروری است.

سرنوشت‌سازترین وسیله مورد نیاز کنکور چییست؟

 •  ساعت دیجیتال و غیر هوشمند. بله چون ممکن است محل برگزاری فاقد ساعت باشد یا محل شما با ساعت فاصله یا مانعی داشته باشد که اذیت‌کنند‌ه باشد. وقتی میشه لقمه را راحت خورد چرا لقمه را دور سر باید تاب داد؟ یه ساعت روی دست بستن به از صد تا ساعت روی در و دیوار که وقتت را تلف کند. حالا متوجه شدید چرا ساعت، مهم‌ترین وسیله مورد نیاز کنکور است!

این وسایل جز ضروری‌ترین قسمت وسایل مورد نیاز کنکور بود. اما این امکان وجود دارد که موارد دیگری را همراه خود به جلسه کنکور دی ۱۴۰۱ برد که  در واقع توصیه نمیشود. مثلا بطری آب و کیک و…

که اکثرا در هر حوضه کنکور این موارد وجود دارد.پس جز وسایل موردنیاز کنکور نمی‌باشند.راستی مواردی هست که جزو وسایل مورد نیاز کنکور نیست اما باید همه‌جا همراهمون باشه که شامل ماسک و دستمال میشود که هم به سبب رعایت بهداشت و اتفاقات ناگوار لازممان می‌شود پس فراموش نشود.

جمعبندی وسایل مورد نیاز کنکور دی ۱۴۰۱

وسایل مورد نیاز کنکور باید سبک و قابل حمل بوده باشند. دو مداد و تراش و پاکن به همراه خودکار داخل یک پلاستیک شفاف به همراه مهم‌ترین عضو وسایل مورد نیاز کنکور ( ساعت مچی ساده) که کمک کننده به مدیریت زمان کنکور و مدیریت جلسه کنکور است را قبل حرکت از خانه چک کرده و از سالم بودن هر کدام مطمئن شوید. همینطور شناسنامه و کارت ملی برای ورود به جلسه ضروری است و باید حتما همراهتان باشد.

زمان طلائی آمادگی قبل از جلسه کنکور دی چه ساعتی است؟

بهتر است که از ساعت هفت صبح به سمت کنکور حرکت کرده و آنجا حضور داشته باشید. چون ممکن است در پیدا کردن محل آزمون خود به مشکل بر بخورید و اذیت شوید. حتی این نظر بهتر است که روز قبل یه سری به حوضه و محل آزمون خود بزنید تا مشکلاتتان کمتر شود. چون اگر دیر برسید هم در مدیریت زمان کنکور شکست خورده‌اید و هم امکان مدیریت جلسه کنکور دی به مشکل رسیده و به هم میریزید.

همچنین بخوانید:  مدیریت شرایط آزمون(قبل/حین/بعد)

وسایل غیر ضروری کنکور دی 1401

وسایل غیر ضروری کنکور به نوعی جز موارد اضافی سر جلسه کنکور محسوب شده و زمینه اتلاف وقت داوطلب را ایجاد میکد.از این موارد میتوان به بردن نوشابه و دیگر مواد قندی اشاره کرد. البته حتی در صورت افت قند خون امکان رفع ساده‌تر این مسئله وجود دارد.

همراه داشتن تعداد زیادی مداد و… از موارد ضروری که سبب گیجی و سردرگی داوطلبان سر جلسه کنکور میشود هم به نوعی غیر ضروری کنکور و آزاردهنده میباشد.

وسایل ممنوعه کنکور سراسری کدامند؟

اصولا وسایلی که مسبب به هم خوردن نظم جلسه کنکور و یا باعث حواسپرتی دیگر داوطلبان شود جز وسایل ممنوعه کنکور محسوب میشوند. البته بعضی با آوردن این وسایل به جلسه کنکور سبب این اتفاقات نمیشوند بلکه به کمک آن یک یار کمکی و امتیاز بیشتر به دست می‌آورند به نام تقلب. پس بدین صورت است که هر موردی که سبب تقلب شود جزو موارد ممنوعه کنکور خواهد بود.

لیست وسایل ممنوعه کنکور سراسری

لیست وسایل ممنوعه و غیرمجاز کنکور 1402
لیست وسایل ممنوعه و غیرمجاز کنکور 1402
 • وسایل الکترونیکی با توانایی ذخیره و تبادل اطلاعات به صورت آفلاین و آنلاین مثل تلفن هوشمند و ساعت هوشمند
 • هرگونه برگه خالی، پول نقد و کارت‌های اعتباری
 • کتاب‌های درسی و جزوات معلمان و هرگونه خلاصه نویسی و یادداشت برداری که شخص به همراه داشته باشد
 • هر گونه سلاح گرم و سرد
 • وسایل آتش‌زا و دخانیات
 • ماشین حساب و دستگاه‌های ارتباطی مخفی
 • وسایل آرایشی و فلزی مثل لاک، شانه تل سر و…
 • کیف مدرسه، کیف پول، بطری‌ و مواد خوراکی با بسته بندی تیره

معرفی رشته رادیولوژی

❓️ سوالات متداول

✅مهمترین وسیله مورد نیاز کنکور چیست؟

ضروریترین وسیله کنکور برای اغلب افراد ساعت مچی و اوراق اطلاعاتی به همراه آمادگی بالای این افراد است که حتما باید همراه خود داشته باشند.

✅آیا میتوانیم نقاله به جلسه کنکور وجود دارد؟

بله میتوانید که نقاله را در لیست وسایل مجاز کنکور قرار بدهیم و با خود به جلسه کنکور ببرید. البته بهتر است شفاف باشد

✅چه وسایلی را باید در کنکور با خود همراه داشته باشیم؟

شناسنامه،کارت ملی، مداد، خودکار، تراش، پاکن، دستمال، ساعت مچی ساده از مهم‌‌نرین وسایل کنکور هستند که باید سر جلسه کنکور با خود به همراه داشته باشیم.

✅آیا بردن ماشین حساب ساده در کنکور مجاز است؟

خیر چه ساده و مهندسی در کنکور سراسری 1402 غیر مجاز و جز وسایل ممنوعه کنکور سراسری است.

✅برای آمادگی برای جلسه کنکور چکار کنیم؟

شرکت در آزمون‌های آزمایشی مثل قلمچی و ماز و … در این امر بسیار مفید و سازنده است.

محمد مهدی آقابابایی

سلام بچه ها محمدمهدی آقابابایی هستم مشاور ارشد تیم تمامیــــنو! من دانشجوی پزشکی دانشگاه دولتی شهرکرد هستم و بدون استفاده از هیچ سهمیه ای توانستم رشته پزشکی قبول بشم! جالبه بدونید من توی مدرسه دولتی بدون هیچ گونه امکاناتی بودم و تحصیلات دبیرستانم را گذراندم و در پزشکی قبول شدم. حالا هم اینجام تا شمارو توی مسیر موفقیت کنکوریتون کمک کنم! اگه سوالی داشتین در قسمت کامنت ها ارسال کنید! در ضمن اگه دوست داشتین میتونین از پکیج های مشاوره ایم هم دیدن کنید! لطفا به بخش فروشگاه برید و دنبال اسم من بگردین اگه دوست دارین مشاورتون باشم? لینک شبکه های اجتماعیم هم این زیره میتونی مستقیم با من در ارتباط باشی!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است