سایر مطالبسوالات کنکور سراسری

سوالات امتحانات نهایی | دانلود آرشیو کامل امتحانات نهایی + پاسخنامه تشریحی

غیر از تمامینو کجا میتونی آرشیو کامل سوالات نهایی را پیدا کنی؟

یکی از بزرگترین دغدغه‌های هر فرد پيش از امتحانات نهایی دوازدهم پیدا کردن نمونه سوالات نهایی سال‌های اخیر است. تمامینو در این مقاله بستری فراهم کرده که شما دسترسی کاملی به آرشیو سوالات امتحانات نهایی پایه دوازدهم داشته باشد. همچنین در کنار این آرشیو پاسخنامه تشریحی قرار داده شده و مقاله‌ای برای استفاده از این سوالات پیش از امتحانات نهایی قرار داده شده است.

دانلود سوالات امتحانات نهایی رشته تجربی

با ضربه روی دکمه مورد نظر سوال خود را دانلود کنید.

چرا سوالات امتحانات نهایی قبلی را باید کار کنیم؟

غریب به اتفاق بیشتر وقتا از ر و همسایه از دوستان و آشنایان می‌شنویم که فلانی هیچی درس نخونده ولی با خوندن نمونه سوالات نمره قابل قبولی به دست آورده.چرا؟ خب اول بیاد فلسفه این چیزا را خوب یاد لگیرم و بعدش بریم سراغ سوالاتتون.

معجزه سوالات نهایی

همانطور که آگاه هستید امتحانات نهایی دوازدهم هر سال دوبار برگزار میشود و در اکثر موارد سوالات تکراری دارد که هر بار تکرار می‌شوند و به طرز چشمگیری شکل هم هستند.چرا؟ خب این عادیه که وقتی یک فصل یا درسی از کتاب یک بارمبندی و نمره خاصی دارد و در ادامه این درسا محتوای کمی دارند و سوالات از بخش‌های مهم معمولا طرح می‌شود.پس طبیعیه که بعضی فصول مثلا فصل ۱ فیزیک دوازدهم یا فصل ۶ زیست دوازدهم و… سوالات یکسانی داشته باشند.

معرفی کلاسینو | کلاسینو خوبه؟ برسی 0 تا 100 اساتید کلاسینو | کد تخفیف | مقایسه

 

🧨بررسی سوالات امتحانات نهایی سال 1402

همانطور که در توضیحات قبلی در مقاله بررسی امتحانات نهایی ذکر کردم این سال به طرز جالبی با تغییرات بسیار زیادی مواجه شد به طوری که بارمبندی و تعداد سوالات در هر بخش تغییر کرد. پس این نمونه سوالات دارای اهمیت بیشتری نسبت به دیگر نمونه سوالات امتحانات نهایی سال‌های قبل دارد. در ادامه  مقاله دانلود سوالات امتحانات نهایی این موضوعات را ما در نظر گرفته‌ایم و نقشه راه شما را مشخص کرده‌ایم که طبق کدام برنامه از سوالات استفاده کنید پس همراه ما باشید.

🧨بررسی سوالات امتحانات نهایی سال 1401

این نمونه سوال اهمیت کمتری نسبت به سال بعد و اولویت بیشتری نسبت به سال‌های قبلی دارد پس می‌توان گفت بعد از بررسی سوالات سال ۱۴۰۲ می‌شود روی این سوالات سرمایه گزاری بیشتری کرد

🧨بررسی سوالات امتحانات نهایی سال 1400

توضیح خاصی برای این نمونه سوالات وجود ندارد .اما حتما توجه کنید که این سوالات مربوط دوران کرونا و… است پس به احتمال زیاد از سال‌های ۱۴۰۱و ۱۳۹۹ سطح بالاتری دارد مخصوصا در دروسی مثل زیست و شیمی دبیرستان.

🧨بررسی سوالات امتحانات نهایی سال 1399

خب خب در آخر هم به نمونه سوالات سال ۱۳۹۹ می‌رسیم که کمترین اهمیت را در این تعداد سوالات دارد. پس پیشنهاد میدم که اول بر دیگر سوالات توجه کرده و در آخر به سراغ این نمونه امتحانات بیایید.

درس خواندن دانش آموزان موفق چگونه است؟

 

🗺نقشه راه استفاده از امتحان نهایی

بلاخره باید از یکجایی شروع کنیم ولی از کجا؟ چطور از نمونه سوالات نهایی استفاده کنیم؟ آروم باشید دوستان. قراره تمامینو توی این بخش همه مسائل را براتون روشن کنه.
اول از همه بدون شک باید سراغ نمونه سوالات سال ۱۴۰۲ بروید و بر آنان مسلط شوید. بهد از اون وقتشه که به سوالات سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ هم سری بزنید.
تموم؟ نبابا صبر کن

📒شناسایی نکات و سوالات تکراری امتحانات نهایی

در اینجا باید که سوالات با ایده مشابه و تکراری را پیدا کنید و به خوبی بر اون تسلط پیدا کنید تا اگر با اون روبرو شدید بتوانید به راحتی به آن پاسخ دهید.

📗استخراج نکات و سوالاتی مهم

در اینجا باید به سراغ سوالاتی بروید که از بخش‌های مهم کتاب برای اولین بار می آید چونکه ظرفیت تکرار در آنان بالاست و نباید به هیچ عنوان آنها را از دست داد.

📕مقایسه بارمبندی و تمرکز روی بخش‌های مهم

با بررسی سوالات امتحانات نهایی سال‌های اخیر شما یک قوه تشخیص عالی پیدا می‌کنید که با آن میتوانید پیش‌بینی کنید که از کدام بخش‌ها قراره که سوال طرح شود و در امتحان بیاید. پس حتما یه سری به کتاب درسی هم بزنید.

راستی اگه توی طرز مطالعه و تست زدن بعضی از درسا مشکل داری میتونی با کلیک کردن روی درس به شیوه درست مطالعه هر درس برسی.

زیست‌شناسی کنکور
 فیزیک کنکور
 ریاضی کنکور
 شیمی کنکور

پیشنهادات تمامینو برای نمره بهتر در آزمون

تمامینو تعدادی پیشنهاد داره براتون که فکر میکنه اگه این کارا را انجام بدید نسبت به بقیه موفقتر هستید.
۱.مطالعه کتاب درسی و مشخص کردن بخش‌های سوال خیز مهم
۲.مشارکت در گروه‌های درسی و مباحثه دروس در کلاس و …
۳. استفاده از کلاس‌های آنلاین و مجازی معتبر که در این زمینه فعالیت دارند . زیرا امکان بدست آوردن نمرات بالاتر را به شما می‌دهند.
۴.شرکت در کلاس‌های تقویتی حضوری مراکز آموزشی
۵.استفاده از نمونه سوالات تالیفی و…

سلام کنکوریایی که دنبال انتخاب رشته هستید بهتون پیشنهاد میدم که حتما سری به مقالات انتخاب رشته ما بزنید و از اونا استفاده کنید. ما در مورد تموم رشته‌ها براتون تحقیق کردیم و صفر تا صد هر رشته را براتون آنالیز کردیم. برای مثال رشته‌های پزشکی، پرستاری، داروسازی و… موفق باشید.

❓️سوالات متداول

✅️آیا می‌توان به تنهایی با کمک نمونه سوالات امتحانات نهایی نمره خوبی کسب کرد؟

بلی اما به یک شرط. اگر فرد از توانایی فراگیری بالا و تمرکز روی جواب‌های درست برخوردار باشد می‌تواند به سوالات تکراری و مشابه پاسخ دهد. در غیر این صورت اطمینانی وجود ندارد. البته اگر سوالات به طور کلی متفاوت‌تر از سال قبل باشد این انتظار بسیار کمتر می‌شود.

✅️آیا امتحان نهایی ۱۴۰۲ با دیگر سالها متفاوت است؟

بله این امتحانات دچار تغییرات بسیار واضحی در بارمبندی، چینش سوالات و حتی تعداد و نوع سوالات گردید. که الان تبدیل به چالش بسیار بزرگی برای دانش‌آموزان و شرکت‌کنندگان امتحان نهایی شده است. پس باید این افراد راه مطمئن تری را در پیش بگیرند و به امتحانات ۱۴۰۲ متکی باشند.

✅️ تاریخ برگزاری امتحانات نهایی ۱۴۰۲ کدام است؟

امتحانات نهایی دوازدهم از سال ۱۴۰۱ هر ساله دوبار در تاریخ خرداد و بهمن هر سال تحصیلی برگزار میشود.

✅️کجا میشه که آرشیو کامل سوالات نهایی دوازدهم را پیدا کنم؟

در مقاله دانلود سوالات امتحانات نهایی دوازدهم تمام موارد لازم برای دانش‌آموزان قرار گرفت است. یه جوری که با کلیک بر روی هر سال میتوانید نمونه سوال مربوطه را دانلود و استفاده کنید.

محمد مهدی آقابابایی

سلام بچه ها محمدمهدی آقابابایی هستم مشاور ارشد تیم تمامیــــنو! من دانشجوی پزشکی دانشگاه دولتی شهرکرد هستم و بدون استفاده از هیچ سهمیه ای توانستم رشته پزشکی قبول بشم! جالبه بدونید من توی مدرسه دولتی بدون هیچ گونه امکاناتی بودم و تحصیلات دبیرستانم را گذراندم و در پزشکی قبول شدم. حالا هم اینجام تا شمارو توی مسیر موفقیت کنکوریتون کمک کنم! اگه سوالی داشتین در قسمت کامنت ها ارسال کنید! در ضمن اگه دوست داشتین میتونین از پکیج های مشاوره ایم هم دیدن کنید! لطفا به بخش فروشگاه برید و دنبال اسم من بگردین اگه دوست دارین مشاورتون باشم? لینک شبکه های اجتماعیم هم این زیره میتونی مستقیم با من در ارتباط باشی!

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است