مشاوره

تکلیف کنکوری ها در دوران طلایی نوروز چیست؟ کنکوری ها در نوروز چه کنند؟

این یک هشدار است برای کنکوری ها...

همواره کنکوریها در رسانه ها و یا دوستان کنکوری خود و مشاورین خود میشنوند که نوروز یک دوران طلایی در زندگی کنکوریشان است اما نوروز چه تفاوتی با سایر روز های کنکور دارد که لقب دوران طلایی را به خود گرفته؟ ما باید چه کارهایی را در این دوران انجام دهیم؟ از دست دادن دوران نوروز چه لطمه هایی را به ما وارد خواهند کرد؟ چه کسانی بهترین استفاده را از این دوران مهم میکنند؟ اینها گوشه ای از سوالات ذهن یک دانش آموز کنکوریست که ما در این مقاله با جزئیات به آن خواهیم پرداخت پس همراه ما باشید!

اینفوگرافی | کنکوری ها در نوروز چرا و چگونه مطالعه کنند؟
اینفوگرافی | کنکوری ها در نوروز چرا و چگونه مطالعه کنند؟

تفاوت نوروز با بقیه روز های کنکور چیست ؟

یکی از مهم ترین قسمت های متفاوت بودن این دوران تعطیلی مدارس است که حدود 2 هفته کلیه کلاس ها تعطیل میشوند و دانش آموز کنکوری فرصت دارد تا تایم بیشتری را برای دروس خود صرف کند و این یک نکته بسیار خوب برای دانش آموزان کوشاست!

البته بگذریم این چندسال اخیر دانش آموزان دوران طلایی نوروز تعطیلات خود را کمی زود تر آغاز میکنند به خاطر کرونا یا مسمومیت مدارس یا حتی شیطنت بعضی از بچه های کلاس که برای تعطیلی درس هماهنگ میشوند تا کلاس ها تعطیل شوند! به هرحال هر زمانی که تعطیلات شما آغاز شد آن زمان ، زمان طلایی کنکور شما به حساب خواهد آمد.

نکته دیگر که این تایم را طلایی تر میکند چون که دانش آموزان به طور کلی تعطیل هستند پس 2 برابر تایم بیشتری خواهند داشت یعنی 14 روز تعطیلی شان برابر 1 ماه درسخواندن طبیعی به حساب می آید!

اما شاید فکر کنید که قضیه به همین جا ختم میشود و اهمیت این دوران به این دلیل است ولی نه! این دوران پر رنگ تر میشود وقتی متوجه میشویم که خیلی ها این مدت را درس نمیخوانند و مشغول مسافرت و گردش و میهمانی اند! بله ! خیلی خیلی زیاد هستند دانش آموزانی که این دوران را از دست میدهند و این جا جای جلو زدن شماست! یعنی اگر ترازتان در آزمون های قلمچی 5000 باشد به آسانی میتوانید آن را در این دوران به بالای 6000 برسانید! ( اگر درس بخوانید + خوب بخوانید + با برنامه بخوانید ) و این یعنی موفقیت تضمین شده شما !

البته در این دوران 2 آزمون مهم هم برگزار میشود یعنی آزمون جمع بندی پایه ( دهم و یازدهم ) و آزمون جمع بندی نیمسال اول دوازدهم که میتوانید بسیار زیاد خود را جبران کنید!

پس اگر دانش آموز هستید در این دوران تایم بیشتری دارید ، اگر فارغ التحصیل هستید و هروزتان نوروز است میتوانید از رقیبان در حال عشق کردن جلو بزنید و جبرانی های خود را بخوانید!

در این دوران باید چه کاری را انجام دهیم ؟

در این دوران مثل همیشه درس خواهید خواند ولی بیشتر و با کیفیت تر ، شما در 6 ماه از سال را تا کنون درس خواندید ، خلاصه نویسی کردید وتجربه کسب کردید که چگونه درس بخوانید حالا نوبت پیاده کردن مهارت های شماست که باید با تمام وجود این دوران را درس بخوانید.

طبق آزمون های آزمایشی که ترجیحا قلمچی را بیشتر دانش آموزان استفاده میکنند پیش بروید در نیمه اول تعطیلات دروس پایه را آزمون خواهید داد و در نیمه دوم آن نیمسال اول دوازدهم را جمع خواهید کرد.

در انتهای هر کدام از این نیمه ها در آزمون های مختلف شرکت کنید و تحلیل آزمون کنید و پیشرفتتان را پیگیری کنید!

در صورتی که هنوز به سر فصل آزمون ها نرسیدید این دوران را تحت نظر مشاور خود سپری کنید صرفا این پست هشداری برای شما و مشاورین خواهد بود که این دوران را از دست ندهید.

دوست خوب من اگر که میخواهی در مورد نحوه مطالعه در مورد کنکور در عید بیشتر بدونی به مقاله زیر مراجعه کن : نحوه مطالعه کنکوریها در دوران عید

خلاصه دوران طلایی نوروز برای کنکوریها

طبق برنامه و آزمون ها پیشروی کنید و اگر کم کاری کرده اید بدانید که این دوران ، دوران جهش ( جهت خواندن مقاله افزایش تراز در آزمون های آزمایشی این مقاله را بخوانید) شما از خیلی کنکوری های دیگر است! امید وارم که پس از پایان تعطیلات به خود نگویید کاش برمیگشتم 1 فروردین!!! پس مراقب وقتتان باشید ( اگر هم استرس این را دارید که وقت کم می آورید این مقاله را بخوانید )

اگر نا امید هستید و فکر میکنید تا کنکور نمیتوانید دانشگاه قبول شوید این مقاله منتظر شماست مطمئن باشید اگر از دوران طلایی نوروز بهترین استفاده را بکنید نتیجه در دستان شماست! : اگه از الان شروع کنم پزشکی قبول میشم؟ + مصاحبه با قبولی ها
راستی! یه سری هم به روز شمار کنکور بزن تا ثانیه های کنکورو واست بشماریم و انگیزه بگیری! مشاهده روزشمار کنکور سراسری

کانال های مارو دنبال کنید :

سروشایتاتلگرام

 

امیرحسین رفیعی

مدیریت و پشتیبانی وبسایت هستم و درصورت بروز هرگونه مشکل درخدمتتونم!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است