کنکور سراسری

آخرین تغییرات کنکور 1402 | تغییرات دفترچه کنکور 

از آخرین تغییرات کنکور خبر داری؟ دفترچه‎‌ها را چک کردی؟ از الان برای کنکور 1402 استراتژی بچین.

سلام به تمام تمامینویی‌ها داریم روز به روز به کنکور نزدیک می‌شویم و باید از آخرین تغییرات کنکور 1402 باخبر باشیم و باید دانست که تغییرات دفترچه کنکور برای هر رشته به چه صورتی است. آیا از تغییرات دفترچه کنکور تجربی چیزی میدونید؟ تغییرات دفترچه کنکور انسانی بیشتر از همه است؟ تغییرات دفترچه کنکور ریاضی به چند چیز محدود می‌شود؟این آمادگی سبب مدیریت بهتر وضعیت در هر زمینه می‌شود.

امروز تمامینو، این مقاله را برای شما تدارک دیده تا صفر تا صد کنکور پیش رو را بشناسید و استراتژی مدیریت جلسه کنکور را به نحوه احسنت پیاده کرده و موفق شوید.

آخرین تغییرات کنکور سراسری + تغییرات دفترچه کنکور 1402

آنالیز دقیق آخرین تغییرات کنکور 1402

سلام امروز تمامینو قصد داره تا صفر تا صد آخرین تغییرات کنکور تجربی، انسانی و انسانی را تمام و کمال برای شما شرح بدهد و برای کنکور دی آماده کند. همچنین تمامینو به سراغ تغییرات دفترچه کنکور سراسری رفته و سعی کرده تا هر دفترچه را به طور اختصاصی بررسی کرده و بهترین شیوه مدیریت آزمون را جلوی پای شما بگذارد

اولین قدم برای شروع این راه باید شناخت کامل از کنکور دی و تغییرات آن باشد. که به تازگی رخ نموده و همه دانش‌آموزان از زمان آن تا به حال دچار سردرگمی و گیجی شده‌اند. پس بهتر است یکبار برای همیشه این تغیرات را بشناسیم که در کنکور نتیجه بهتری بگیریم.

آخرین تغییرات کنکور تجربی

از سال پیش تاکنون‌ سازمان سنجش سعی کرده تا امنیت آزمون سراسری بویژه تغییرات کنکور تجربی را به طور زیادی زیر نظر داشته. تا احتمال تقلب را به صفر میل دهد.

به طوری که تعداد دفترچه، تعداد سوالات، زمان پاسخگویی و چیدمان سوالات را تغیر داد تا تقلب و… موارد که سبب ناسالم شدن آزمون میشد را از بین ببرد.

تغییرات کنکور تجربی از دفترچه کنکور تجربی شروع شده و تا تک تک سوالات کنکور تجربی ادامه دارد.

آخرین تغییرات دفترچه کنکور تجربی اعلامی سازمان سنجش

بیایید برای پیدا کردن آخرین تغییرات دفترچه کنکور تجربی با تغییر در تعداد دفترچه‌ها نکته ابتدایی است که دروس اختصاصی تجربی را در سه دفترچه جای داده است. البته علاوه بر آن تعداد درس‌ها در دفترچه نیز متفاوت‌تر از سال قبل است.

درس زیست‌شناسی کنکور در دفترچه شماره یک قرار دارد و شامل ۴۵ سوال از این درس است و تنها ۴۵ دقیقه وقت پاسخگویی به سوالات اختصاص داده شده است که هر کدام شامل ریشز 5تایی هستند که سبب میشود حساسیت روی آن افزایش پیدا کند.

از شانس خوب ما در دفترچه شماره دو کنکور تجربی، دو درس فیزیک و شیمی قرار دارند که به ترتیب دارای ۳۰، ۳۵ سوال از این دروس است که در کل ۶۵ سوال است و شامل تغییرات زیادی نسبت به سال قبل است. زمان تعیین شده برای پاسخگویی به سوالات این دروس جمعا ۷۵ دقیقه ناقابل زمان دارد که به نظر زمان مناسبی است و دانش‌آموز می‌تواند از استراتژی‌های خاص از این موقعیت استفاده کند. البته این دفترچه شامل تغییرات دفترچه کنکور تجربی نیست چون از سال پیش بوده.

مهم‌ترین تغییر کنکور تجربی 1402

دفترچه آخر کنکور (شماره سه) حاوی ۲ درس زمین‌شناسی و ریاضی کنکور است. می‌دانم که شاید این تغییر ، چشمگیرترین تغییر کنکور است ولی نباید حواسمان را فقط به این قسمت اختصاص دهیم. درس ریاضی بیش از ۳۰ سوال اختصاصی و زمین‌شناسی تنها ۱۵ سوال را دارد که در کل این ۴۵ سوال دارای وقتی با حدود ۶۰ دقیقه است که به دلیل آخرین تغییرات دفترچه کنکور مقرر گشته است.

این نکته در تغییرات دفترچه کنکور تجربی به ما متذکر می‌شود که به طور حتم سوالات این دو درس آخر یعنی ریاضی و زمین‌شناسی سطح بسیار بالاتری نسبت به کنکور‌های قبل را دارد. چون اختصاص این زمان به نوعی از راز این دو درس پرده بر می‌دارد. خب فکر میکنم که تا حدی دستتون اومده باشه. ولی یه جمعبندی هم بریم.

جمع‌بندی تغییرات دفترچه کنکور تجربی

ما در  تغییرات دفترچه کنکور تجربی تنها شاهد تغییر تعداد و زمان سوالات نبودیم. بلکه حتی جای برخی دروس تغیر کرده مثل ریاضی.برخی دروس تنها تحت دفترچه شماره یک به داوطلب تحویل داده خواهد شد مثل زیست.زمان اختصاص داده شده به دفترچه شماره سه کنکور تجربی به نوعی افشا کننده این موضوع است که شاهد سوالات سختی در دفترچه شماره سه کنکور تجربی خواهیم بود.

نکته: اگر کسی که بیاری را در زمان ثبت‌نام کنکور زده باشد، دفترچه شماره چهار را نیز دریافت خواهد کرد. البته که متقاضیان این دفترچه با حدود ۳۰ سوال به نسبت ساده و متوسط دارد و ۲۰ دقیقه زمان را دارا میباشد. البته دفترچه‌های تجربی به طور کلی ۳ساعت وقت دارد و اگر بهیاری هم اضافه کنیم حدود سه ساعت و بیست دقیقه زمان خواهد داشت.

آخرین تغییرات کنکور ریاضی

خیلی از کسانی که رشته‌ ریاضی دارند از ما میپرسند که کنکور ریاضی چه تغییراتی داشته و ما در جواب میخواهیم که آخرین تغییرات دفترچه کنکور ریاضی را برایشان با دقت ببرسی کنیم تا با آن آشنا شویم

آخرین تغییرات دفترچه کنکور ریاضی اعلامی سازمان سنجش

ریاضی‌ها از تغییرات کنکور ریاضی خبر دارید؟خب رسیدیم به بچه‌های ریاضی. خب شما کم‌ترین تغییرات را داشتید و یکم خیالتون راحت‌تره. ریاضی‌ها تنها دو دفترچه اختصاصی دارند که به شرح زیر هستند. اولین دفترچه کنکور ریاضی حاوی ۴۰ عدد سوال از مباحث مختلف ریاضی است که وقت پاسخگویی تعیین شده برای آن ۱ ساعت و ده دقیقه میباشد.

این زمان بسیار مناسب و قابل قبول است.

سال‌های پیش برخی از داوطلبان کنکور ریاضی بیشتر این وقت را به دروس فیزیک و شیمی اختصاص می‌دادند. اما از سال گذشته این امکان از دست ما رفت و داوطلبان ریاضی باید مباحث دیگر دروس اختصاصی ریاضی را خوب بخوانند تا موقع دریافت دفترچه یک به مشکل هدر رفتن وقت و ناتوانی در پاسخگویی برنخورد.

البته مدیریت این مسئله کمی برای داوطلبان ریاضی سخت و طاقت‌فرسا شده که جای تامل دارد. ولی این جدایی بین دروس دست متقلبان را خالی کرده و به نفع تمامی داوطلبان است. دومین دفترچه رشته ریاضی دارای دروس شیمی و فیزیک است که به ترتیب ۳۰ و ۳۵ عدد تست است که هر درس با رشته تجربی حدودا در ۵ تست تفاوت داشته اما زمان پاسخگویی مانند رشته تجربی ۷۵ دقیقهاست.

همینطور در تغییرات دفترچه کنکور ریاضی این تعداد تفاوت تست‌ها به دلیل وجود مباحث متفاوت با رشته تجربی است و جز تغییرات دفترچه کنکور ریاضی نمی‌باشد.

معرفی آزمون قلمچی

جمع‌بندی تغییرات دفترچه کنکور ریاضی

جداشدن درس ریاضی از شیمی و فیزیک از سال پیش رخ داد که سبب کاهش تقلب و افزایش تلاش داوطلبان در مباحث مختلف ریاضی گشت.

آخرین تغییرات دفترچه کنکور انسانی اعلامی سازمان سنجش

آخرین تغییرات دفترچه کنکور انسانی شامل تغییرات دفنرچه کنکور انسانی و زمان و همینطور کمیت سوالات این آزمون است.

مهم‌ترین و آخرین تغییرات دفترچه کنکور انسانی

این رشته یکی از رشته‌های پر درس و مبحث کنکور است. البته تعداد تست هر درس متفاوت و به نسبت دو کنکور دیگر بسیار کمتر میباشد.بیایید از اساسی‌ترین تغییرات دفترچه‌ کنکور انسانی را شروع کنیم.

وقتی که کنکور انسانی شروع شود ابتدا داوطلب دفترچه شماره یک را دریافت کرده و به ترتیب با سوالات ریاضی که دارای بیست تست است روبرو میشود. سپس به سوالات تخصصی ادبیات فارسی می‌رسد که سی تست دفترچه اول را شامل می‌شود. در ادامه دروس روانشناسی و علوم و فنون که هر کدام ۱۵ تست دارند را رد میکنیم. این ۸۰ تست اولین دفترچه کنکور انسانی دارای ۱ ساعت و ۲۵ دقیقه زمان است.

دفترچه بعد یعنی آخرین تغییرات دفنرچه کنکور انسانی که بلافاصله بعد دفترچه اول به دست داوطلبان کنکور انسانی خواهد رسید مثل اولی که ۸۰ سوال دارد و وقت جواب دادن به این تعداد تست ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه میباشد.البته یاد آوری میکنم که دفترچه دوم انسانی ۵ درس اختصاصی را شامل می‌شود که یکی از دفترچه یک انسانی بیشتر است.

عربی و تاریخ دو درس آغازین دفترچه دوم کنکور انسانی هستند که به ترتیب ۲۰ و ۱۳ تست در کنکور خواهند داشت.این دفترچه با این دروس به پایان نرسیده و سه درس آخر فلسفه،اقتصاد، جغرافیا با تعداد سوال بیست، پانزده و دوازده تست نمایان می‌شوند.البته می‌توان گفت که حواشی تغییرات دفترچه کنکور انسانی کمتر از دو کنکور دیگر است اما ممکن است که سازمان سنجش در همین چینش و تعداد سوال هدفی داشته باشد.

و اینجاست که تغییرات دفترچه کنکور انسانی به پایان رسید. پس برای مرحله بعد آماده باشید.

تغییرات جدید کنکور دی 1402 و امتحانات نهایی

شاید قبلا این خبرها را ببینید که زیرگروه‌ها حذف و دیگر دروس عمومی در کنکور نیست. اما چیزی که حواس ما بهش نیست،تغییرات جدید کنکور دی ۱۴۰۱ و تغییرات امتحانات نهایی است که اخیرا برگزار شده‌اند و سطح بالاتری نسبت به قبل دارند و دانش‌آموزان به آن کم محلی می‌کنند.

تغییرات امتحان نهایی

در امتحانات نهایی امسال نه تنها درجه سختی سوالات تغییر کرده، بلکه تعداد سوالات جاخالی، تستی و پرسشی بیشتر شد. ولی همچنان بیشتر امتیاز و نمره به سوالات تشریحی منتهی می‌شود.

این نکته برای کسانی که میخواستند ۲۰ بشوند،کمی کار را سخت می‌کند. همینطور به آن‌ها هشدار میدهد که برای بیست شدن در امتحانات باید سخت‌گیری بیشتری داشته باشند.

آزمون 23 دی 1401 قلمچی

شرایط آزمون دی ۱۴۰۱

آزمون دی ۱۴۰۱ در تاریخ‌های بیست نهم و سی‌ام از ساعت ۸ونیم صبح آغاز می‌شود و تا پایان زمان پاسخگویی دایر است. در این روز، در محل‌هایی که کنکور برگزار میشود،اینترنت به طور کلی در همه اپراتورهای های کشور قطع می‌شود. ادامه مطلب ما را در مقاله نگرش جامع کنکور دی دنبال کنید.

❓️ سوالات متداول

✅️ آخرین تغییرات کنکور 1402 چیست؟

این تغییرات از خود آزمون شروع شده و تا انتخاب رشته آسانتر داوطلبان ادامه دارد.

✅️ مهم‌ترین تغییرات دفترچه کنکور تجربی چیست؟

میتوان مهم‌ترین تغییرات کنکور تجربی را جداشدن درس ریاضی از درس زیست‌شناسی دانست.

✅️کنکور انسانی چند دفترچه در کنکور 1402 دارد؟

کنکور انسانی با توجه به تغییرات جدید دارای 2 دفترچه در کنکور است.

✅️درس زیست در کنکور 1402 چند سوال دارد و وقت پاسخگویی آنن چقدره؟

درس زیست با توجه به آخرین تغییرات کنکور شامل 45 تست با سختی متفاوت است اما وقت آن برخلاف سال قبل با کاهش پنج دقیقه‌ای به چهل و پنج دقیقه رسید.

 

محمد مهدی آقابابایی

سلام بچه ها محمدمهدی آقابابایی هستم مشاور ارشد تیم تمامیــــنو! من دانشجوی پزشکی دانشگاه دولتی شهرکرد هستم و بدون استفاده از هیچ سهمیه ای توانستم رشته پزشکی قبول بشم! جالبه بدونید من توی مدرسه دولتی بدون هیچ گونه امکاناتی بودم و تحصیلات دبیرستانم را گذراندم و در پزشکی قبول شدم. حالا هم اینجام تا شمارو توی مسیر موفقیت کنکوریتون کمک کنم! اگه سوالی داشتین در قسمت کامنت ها ارسال کنید! در ضمن اگه دوست داشتین میتونین از پکیج های مشاوره ایم هم دیدن کنید! لطفا به بخش فروشگاه برید و دنبال اسم من بگردین اگه دوست دارین مشاورتون باشم? لینک شبکه های اجتماعیم هم این زیره میتونی مستقیم با من در ارتباط باشی!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است