کنکور سراسری

دست آخر کنکور ۱۴۰۳ چگونه برگزار میشود؟ بررسی آخرین تغییرات

مرتبا قانون ها برای برگزاری کنکور ۱۴۰۳ تغییر میکنند ولی دست آخر کنکور ۱۴۰۳ چگونه برگزار میشود؟

سلام خدمت همه تمامینویی های عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه! کلی خبر رسید که کنکور ۱۴۰۳ قراره تغییر کنه و به سبک کنکور های قبل ۱۴۰۱ برگرده! اول گفتن تاثیر معدل حذف میشه و بعد گفتن که نه حذف نمیشه! این مورد برای عمومی هاهم صدق میکنه که دست آخر باید چیکار کنن؟

آخرین خبر قطعی :

کنکور ۱۴۰۳ به سبک کنکور ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد!/صدا و سیما

مطالب زیر مطالب قدیمی است

چه بر سر عمومی ها در کنکور ۱۴۰۳ می آید ؟

بر اساس آخرین اخبار منتشر شده از منابع رسمی همچنان عمومی ها مثل کنکور ۱۴۰۲ فقط با تاثیر معدل در کنکور حضور خواهند داشت و تستی نخواهند بود یعنی عمومی ها حذف!

در کنکور ۱۴۰۲ برای اولین بار عمومی ها از کنکور حذف شدند که مخالفان و موافقان مختص خود را داشت! ( نظر بنده هم این است که ای کاش حذف نمیشد! )

البته این را بگویم که الان ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ عمومی ها حذف شده اند و ممکن است بعد از این تاریخ دچار تغییر شوند پس تمامینو را برای دریافت آخرین اخبار دنبال کنید!

معدل در کنکور ۱۴۰۳ چگونه خواهد بود؟

در کنکور ۱۴۰۳ معدل ها ۵۰ درصد تاثیر قطعی در کنکور خواهند داشت که ۲۸ درصد به عمومی ها و ۲۲ درصد به دروس اختصاصی مربوط است! پس مثل کنکور ۱۴۰۲ باید از معدل تشریحی نهایی خود در سال دوازدهم به شدت مواظبت کنید!

حرف آخر

پس عمومی ها از کنکور حذف شدند و شرط معدل به صورت ۵۰ درصد قطعی درآمد ، البته تفاوتی ندارد که چه خواهد شد ولی مهم این است که این تاثیرات برای همه اعمال میشود و عدالت برقرار است پس نگران نباشید و با خیال راحت برای کنکور خود مطالعه کنید.

نیاز به مشاور دارید؟

در صورتی که در سال کنکور خود نیاز به مشاور دارید میتوانید با ارسال کامنت سوالات مشاوره ای خود را بپرسید و در صورتی که نیاز به مشاور شخصی دارید در ایتا به ادمین تمامینو پیام ارسال کنید :

ادمین : @tamamino_admin

کانال ایتا : @tamamino

امیرحسین رفیعی

امیرحسین رفیعی هستم! عضو هیئت مدیره گروه آموزشی تمامینو و مولف مقالات تمامینو...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است