مشاوره

چگونه در ۶ ماه کنکور قبول شویم؟ ۱۰ راز رتبه برتر شدن در کنکور

رازهایی که منجر میشه شما در کنکور به موفقیت برسید...

۱. هدف مهم ترین رسالت یک کنکوری

اولین قدم برای موفقیت در کنکور، تعیین هدف مشخص است. اینکه شما می‌خواهید در چه رشته‌ای و در چه دانشگاهی قبول شوید، باید کاملاً مشخص باشد. این هدف باید برای شما انگیزه‌بخش باشد و باعث شود که با تمام توان برای آن تلاش کنید. داشتن هدف به شما کمک میکند تا انگیزه تان را هروز در مدار ثابتی حفظ کنید.

۲. برنامه ریزی دومین کلید موفقیت شما

پس از تعیین هدف، باید برنامه ریزی دقیقی برای رسیدن به آن داشته باشید. این برنامه باید شامل زمان‌بندی مشخص برای مطالعه دروس مختلف، تعداد تست‌های مورد نیاز، و زمان‌بندی برای استراحت و تفریح باشد. برنامه‌ریزی شما باید واقع‌بینانه باشد و با توجه به شرایط و توانایی‌های شما تنظیم شود.

در برنامه ریزی سعی کنید چند مورد را رعایت کنید : اول اینکه شما باید برنامه ریزی روزانه ، هفتگی ، و بلند مدت داشته باشید. برنامه شما باید منصفانه باشد نه خیلی زیاد و نه خیلی کم! برنامه ریزی باید قابل انعطاف باشد چون ممکن است برخی روزها نتوانید آنرا اجرا کنید و…

۳. منابع مناسب ابزار جنگ شماست

برای مطالعه هر درس، باید منابع مناسبی را انتخاب کنید. منابع مناسب باید شامل مطالب کامل و جامعی باشند و به زبانی ساده و روان نوشته شده باشند. همچنین، باید از منابعی استفاده کنید که با سبک مطالعه شما سازگار باشند.

۴. روش‌های مطالعه مناسب را فرابگیرید

روش‌های مطالعه مناسب به شما کمک می‌کنند تا مطالب را سریع‌تر و بهتر یاد بگیرید. روش‌های مطالعه مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. بهترین روش مطالعه، روشی است که برای شما مناسب باشد و باعث شود که مطالب را بهتر یاد بگیرید.

۵. مرور نکردن قاتل رتبه برتر ها

مرور مطالب یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت در کنکور است. مرور مطالب باعث می‌شود که مطالب را فراموش نکنید و در زمان آزمون به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید. شما باید مطالب را به صورت منظم مرور کنید تا از یاد رفتن آن‌ها جلوگیری کنید.

۶. تست بزنید زیااااد

تست زدن یکی از بهترین روش‌های یادگیری و تثبیت مطالب است. تست زدن باعث می‌شود که با انواع سوالات کنکور آشنا شوید و نحوه پاسخگویی به آن‌ها را یاد بگیرید. شما باید به صورت منظم تست بزنید تا بتوانید در زمان آزمون عملکرد خوبی داشته باشید.

زدن روزانه حد اقل ۱۵۰ تست برای شما ضروری است…

۷. مشاور بگیرید

اگر احساس می‌کنید که به تنهایی نمی‌توانید برنامه ریزی مناسبی برای خود داشته باشید یا به روش‌های مطالعه مناسب مسلط نیستید، می‌توانید از یک مشاور کمک بگیرید. مشاور می‌تواند به شما کمک کند تا برنامه ریزی مناسبی داشته باشید و روش‌های مطالعه مناسب را یاد بگیرید.

در گروه آموزشی تمامینو کلی مشاور وجود داره که میتونید از اونها هم کمک بگیرید…

۸. حفظ روحیه ، کلید تداوم درس خواندن

در طول مسیر کنکور، ممکن است با مشکلات و موانع مختلفی روبرو شوید. در این شرایط، مهم است که روحیه خود را حفظ کنید و تسلیم نشوید. برای حفظ روحیه خود، باید انگیزه خود را بالا نگه دارید و به هدف خود فکر کنید.

۹. از مسیر لذت ببرید

اگر از درس خواندن لذت ببرید، انگیزه بیشتری برای مطالعه خواهید داشت. برای لذت بردن از درس خواندن، باید روش‌های مطالعه مناسب را یاد بگیرید و از منابعی استفاده کنید که برای شما جذاب هستند.

۱۰. خودباوری داشته باشید

مهم‌ترین عامل موفقیت در کنکور، باور داشتن به خود است. اگر به خودتان باور داشته باشید، با تمام توان برای رسیدن به هدف خود تلاش خواهید کرد.

رازهای موفقیت در کنکور در ۶ ماه

اگر می‌خواهید در ۶ ماه کنکور قبول شوید، باید از تمام رازهای موفقیت در کنکور استفاده کنید. در اینجا چند نکته مهم برای موفقیت در کنکور در ۶ ماه آورده شده است:

از همین امروز شروع کنید. هر چه زودتر شروع کنید، زمان بیشتری برای مطالعه و آماده شدن خواهید داشت.

برنامه ریزی خود را جدی بگیرید. برنامه ریزی شما باید واقع‌بینانه باشد و با توجه به شرایط و توانایی‌های شما تنظیم شود.

از روش‌های مطالعه مناسب استفاده کنید. روش‌های مطالعه مناسب به شما کمک می‌کنند تا مطالب را سریع‌تر و بهتر یاد بگیرید.

تست بزنید. تست زدن یکی از بهترین روش‌های یادگیری و تثبیت مطالب است.

از مشاور کمک بگیرید. اگر احساس می‌کنید که به تنهایی نمی‌توانید برنامه ریزی مناسبی داشته باشید یا به روش‌های مطالعه مناسب مسلط نیستید، می‌توانید از یک مشاور کمک بگیرید.

روحیه خود را حفظ کنید. در طول مسیر کنکور، ممکن است با مشکلات و موانع مختلفی روبرو شوید. در این شرایط، مهم است که روحیه خود را حفظ کنید و تسلیم نشوید.

با رعایت این نکات، می‌توانید در ۶ ماه کنکور قبول شوید و به هدف خود برسید.

امیرحسین رفیعی

امیرحسین رفیعی هستم! عضو هیئت مدیره گروه آموزشی تمامینو و مولف مقالات تمامینو...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است