مشاوره

تکلیف کنکوری ها در شب یلدا چیست؟

یک کنکوری در شب یلدا باید درس بخواند یا....؟!

شب یلدا برای ما ایرانی ها یک شب به یاد ماندنیست که هرسال مردم ما در این شب جشن میگیرند و شادی میکنند. این شب بلند ترین شب کل سال است یعنی طول شب بیشتر از طول روز است و یک رکورد در سال محسوب میشود. برای همین است که ما این روز را جشن میگیریم.

شب یلدا و کنکوری ها

شب یلدا یا شب چله برای کنکوری ها هم مزه خاص خودش را دارد چون که 17 یا 18 سال است که دانش آموزان این شب را جشن میگیرند و به یک روتین سالانه برایشان تبدیل شده است.

حالا یک کنکوری چگونه باید شب یلدارا مدیریت کند؟ به مهمانی برود؟ درس بخواند؟ چه کند؟ با ما همراه باشید تا در ادامه این مقاله نکات نابی را تقدیم شما کنکوری های عزیز بکنیم.

شب یلدا معمولا همه فامیل ها دور هم جمع میشوند و جشن میگیرند ولی این وسط کنکوری ها باتوجه به حجم درس زیادی که دارند اگر در مهمانی ها شرکت کنند بدتر استرس درسشان را میگیرند و اگر درس بخوانند در حسرتش میمانند!

خیلی ها به یک کنکوری به چشم یک زندانی نگاه میکنند که باید دائما در اتاق خود باشد و درس بخواند وفقط برای آب و غذا از اتاق خود خارج شود! این تفکر، تفکری بسیار خطرناک است که ما همواره آن را در بین پدر و مادر ها مشاهده میکنیم . چیزی که موجب میشود فشار روانی زیادی را دانش آموز متحمل شود. و دچار انواع بیماری های روحی شود و در نهایت از درس زده شود!

و اما برخی ها

برخی ها هستند به صورت خودجوش از روی علاقه و اشتیاق رسیدن به هدف خود دائما در اتاق هستند ؛ درس میخوانند و باید این افراد را به زور از کتاب جدا کنی، پدر مادر ها این نوع دانش آموزان را میبینند و توقع دارند دانش آموز خودشان هم باااااااید این شکلی باشد. مثلا فلان دختر در فامیل اینگونه درس میخواند و رتبه خوبی آورد پس توهم باید اینگونه رفتار کنی!

دریغ از اینکه روش مطالعه و شیوه مطالعه هرکس با دیگری متفاوت است! شخصی با مطالعه زیاد ولی بیکفیت نتیجه می‌گیرد و شخص دیگر با مطالعه کم و با کیفیت! کسی دیگر با کلاس رفتن یادگیری بهتری دارد و شخص دیگری با مطالعه درسنامه! پس اگر دانش آموزی هستید که میدانید روش مطالعه تان بر چه سبکی است بر اساس سبک شخصی خودتان یک برنامه برای شب یلدای خود بچینید!

ما در گروه آموزشی تمامینو به تمامی دانش اموزانمان این شب را استراحت میدهیم (در برنامه تحصیلیشان) چون دانش آموز ربات نیست! نیاز به تفریح دارد، نیاز به محبت و آرامش دارد و این موارد را میتوان در شب یلدا در تفریح و دورهمی های خانوادگی گذراند!

من اگر درس نخوانم شب یلدا استرس میگیرم!

اگر که حس میکنید ساعتی درس نخواندن شمارا خیلی عقب می اندازد و کنکور شمارا نابود می‌کند و استرس شدیدی میگیرید پس به شما پیشنهاد میکنم درس بخوانید ولی واقعیت این است که کمی تفریح هم برای شما لازم است و موجب میشود در پارت های مطالعه بعدیتان انرژی بیشتری داشته باشید!

نظر مشاور گروه آموزشی تمامینو ⚡️ در رابطه با شب یلدا :

من نظرم را در متن های بالا گفتم ولی نظر ما این است که در صورت مساعد بودن شرایط یک ریکاوری ذهنی برای خود ایجاد کنید تا بتوانید انرژی خودتان را در ادامه دوچندان کنید! همانطور که گفتم تفریح برای یک کنکوری اجباریست! حتی رتبه 1 کنکور هم در مصاحبه های خود میگفت که من تفریح داشتم! ولی یادتان باشد که تفریح باید به اندازه و به موقع باشد. و در نهایت به شما پیشنهاد میکنم در صورت مساعد بودن شرایط و قانع کردن خودتان برای تفریح، شب یلدارا از دست ندهید!

در نهایت امیدوارم از این مطلب خوشتان آمده باشد من امیرحسین رفیعی هستم مشاور ارشد تیم تمامینو ⚡️ اگر نیاز به مشاور دارید میتونید با مراجعه به بخش فروشگاه با من طرح مشاوره ای بردارید تا در تیم تمامینو شمارا جزو افراد موفق کنکور کنیم!

امیرحسین رفیعی

امیرحسین رفیعی هستم! عضو هیئت مدیره گروه آموزشی تمامینو و مولف مقالات تمامینو...

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است