سایر مطالب

ریاضی آریان حیدری خوبه؟ بررسی 0 تا 100 | مقایسه | مزایا و معايب

توجه ! این تحلیل بدون هیچ گونه تبلیغاتی تولید شده و نویسندگان این مقاله از دانش آموزان آریان حیدری بوده و هر کدام نظرات متفاوتی دارند!

سلام خدمت همه دوستان عزیز تمامینویی ، در خدمت شما عزیزان هستیم با معرفی و بررسی تدریس آقای آریان حیدری به عنوان یکی از پر مخاطب ترین اساتید کنکور ایران…

همان‌طور که اشاره شد این مقاله بدور از هرگونه تبلیغاتی تولید شده و هیچ سود یا منفعتی در قبال تولید این مقاله به رسانه کنکوری تمامینو نمیرسد!

این مقاله توسط دانشجویان و کنکوری هایی نوشته شده که خودشان به نحوی دانش آموز آریان حیدری بوده اند پس با خیال راحت و بدور از هر گونه حواشی میتوانید این مقاله را بخوانید.

تمامینو مفتخر است به اینکه صداقت را سر لوحه کار خود قرار داده و به عنوان‌ یک رسانه معتبر تبلیغات محتوایی را قبل از مقاله تحلیل و تدریس ها اعلام میکند که مخاطب از محتوای مقاله آگاه باشد!

معرفی آریان حیدری

شاید شما یک کنکوری تازه کار هستید و هنوز با اساتید کنکور آشنایی خاصی ندارید پس بهتر است این معلم کنکور را بیشتر بشناسید.

وی متولد سال ۱۳۶۳ ( منبع ) تهران و فارغ التحصیل رشته مدیریت کسب و کارهای کوچک (MBA) در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه صنعتی شریف تهران ( منبع ) است.

او یکی از پر مخاطب ترین معلمان کنکور است که با مجازی شدن تدریس ها و آمدن کرونا به یک سوپر استار در کنکور ایران تبدیل شد! معلمی که در کلاس هایش بسیار حاشیه وجود دارد و دائما درگیر سایر اساتید کنکور در درس ریاضی است! پس همین اول کار به شما اعلام میکنم که ممکن است در این کلاس کمی دچار حواشی شوید ولی این مقدار حواشی اختلالی در کار شما ایجاد نمیکند! پس نگران این مورد زیاد نباشید…

آریان حیدری خوبه؟

این یک سوال بسیار پر تکرار برای دانش آموزان است که میپرسند آریان حیدری خوبه؟ یا نه ؟ ، پاسخ این سوال برای هرکس متفاوت است بعضی ها از این استاد بسیار راضی هستند و نتیجه بسیار خوبی از این استاد گرفته اند و درصد کسانی که از تدریس آریان حیدری راضی هستند بسیار زیاد است! و تعداد کمی از کنکوری ها از تدریس این استاد ناراضی هستند. نظر گروه آموزشی تمامینو به عنوان یک رسانه بیطرف هم این است که آریان حیدری برای اکثر دانش آموزان مناسب است.

سر فصل های کلاس آریان حیدری شامل چه مباحثی است؟

معمولا برای هر کلاسی مثل نوبان یا نکته و تست این استاد سر فصل های متنوعی ارائه میدهد ولی به طور کلی از یک قائده کلی پیروی میکند به عنوان مثال ابتدا از تابع شروع میکند و در دل تابع مباحث مختلفی را تدریس میکند از جمله نامعادلات و سپس به سراغ مثلثات و حد و مشتق و …. میرود که بنظر مشاورین هم بهترین ترتیب همین است!

ترتیب دقیق در کلاس های جامع مرداد به این شرح است : ترکیب توابع همراه با دامنه ترکیب و برد سپس معادلات و نامعادلات سپس استراتژی ها و عبارات گویا و حل تست از  ضابطه توابع سپس بحث مهم تبدیل نمودار سپس تساوی توابع و رسم توابع ، بررسی یکنوایی ( صعودی ، نزولی ) سپس  یک به یک بودن توابع در نهایت وارون توابع

بخش بعدی شامل مثلثات ، قوانین مثلثات آریان حیدری شامل فریبرزی ها که یک روش خاص است سپس نمودار های مثلثاتی در نهایت معادلات مثلثاتی

در نهایت هم مباحث حد ، حد گویا ،  هم ارزی  ها ، حل تست با هوپیتال ، مشتق برای حد با روش انحصاری آریان حیدری ، مباحث پیوستگی – حد در بی نهایت مشتق ، آهنگ مشتق ، شیب مماس مشتق ، کاربرد مشتق ( البته برای همه توصیه نمیشود ) – رسم نمودار و بهینه سازی در مشتق

مبحث بعدی لگاریتم ، تابع نمایی و معادلات لگاریتمی

درنهایت : الگو و دنباله ها ، دنبال های حسابی و هندسی و سپس معادله درجه ۲ شامل S و P و آمار ، شاخص و هندسه!

نقاط قوت و نقاط ضعف استاد آریان حیدری :

هر استادی در هر زمینه ای دارای نقاط ضعف و قوت است در این بخش به طور خلاصه به برخی از نکات مهم اشاره میکنیم!

آیا روش های آریان حیدری همه جا جواب میدهد ؟

برخی دبیران ریاضی کنکور هستند که تدریس خوبی دارند و برخی از نقاط روش های عجیب و غریبی برای حل تست های کنکور دارند که موجب میشود دانش آموز روش های گوناگونی را برای حل تست یاد بگیرد و در نهایت موجب گیج شدن دانش آموز میشود ، در عین حال سرعت حل تست بسیار بالا میرود و در کل میصرفد که این روش ها یاد گرفته شود!

از طرف دیگر این روش هارا شما فقط میتوانید در کلاس درس این استاد یادبگیرید و وقتی از کتاب تست دیگری تست حل میکنید مشاهده خواهید کرد که یک روش عادی را این کتاب توضیح داده ، در نهایت اگر مشکلی در روش تستی داشته باشید ، در حل تست کتاب به مشکل بر میخورید و در نهایت از روش حل تستی مایوس میشوید!
خوشبختانه این مورد در کلاس های آریان حیدری به طور عمده حل شده زیرا این استاد آزمون های آزمایشی + تعدادی از منابع مهم را به روش خود حل میکند و در اختیار دانش آموز قرار میدهد ، پس اگر چه در آزمون و چه در کتاب مشکلی داشتید نگران نباشید زیرا این استاد با روش خودش آن سوال را برای شما از قبل حل کرده!
در ضمن اگر سوالی را متوجه نشدید یا این استاد برای شما حل نکرده بود ، شما میتوانید با پشتیبانی کلاس جهت حل سوال خود در تماس باشید.
این مورد یکی از مهم ترین در عین حال کم توجه ترین نکات برای کلاس های کنکور است.

البته این مورد را اضاف کنم که اگر میخواهید برای درصد های بالای کنکور خیز بردارید شما باید حتما حتما حتما روش تشریحی و عادی حل سوال را بلد باشید زیرا علاوه بر اینکه به شما کمک میکند درک بهتری از حل تستی داشته باشید ، سرعت شمارا تا حد زیادی زیاد میکند و نکته مهم تر اینکه طراحان کنکور از این روش های تستی آگاه اند و گویی در کلاس ها حضور دارند! پس سوالاتی را در سال های اخیر به دانش آموز میدهند که مجبور باشد حتما از روش تشریحی استفاده کند. نمونه اش را میتوانید از کنکور ۱۴۰۰ به بعد مشاهده کنید!

جزوه آریان حیدری چطوره؟

این استاد یکی از کامل ترین و بهترین جزوه های درس ریاضی را دارد ، به طوری که شما تنها با مطالعه کامل و همه جانبه این جزوه میتوانید درصد قابل قبولی در درس ریاضی در کنکور بزنید و داعی رشته های تاپ کنکور مثل پزشکی باشید! چه بسیاری از دوستان من که فقط تست های جزوه های معلم خود را حل میکردند و در کنکور هم موفق شدند!
البته این را هم بگویم که برخی از دوستان از جزوه استاد خود به عنوان یک گلچین تست های خلاصه شده و مهم نگاه میکنند ولی جزوه سالیانه این استاد تعداد زیادی تست دارد ( در حد کتاب تست کنکور و حتی بیشتر ) پس حتما نسبت به نشاندار کردن جزوه این استاد کوشا باشيد زیرا حل کردن همه این تست ها در نزدیک کنکور کار هر کسی نیست! البته که این جزوه به صورت تیپ بندی شده در اختیار شما قرار میگیرد و میتوانید از هر تیپ تست فقط یک مورد را حل کنید که این مورد خیلی عالی است!

بررسی لحن و شیوه تدریس آریان حیدری :

لحن و شیوه تدریس این استاد سر کلاس عالی است ، اگرچه ممکن است برخی ها این شیوه تدریس را نپسندند ولی در کل نمرهٔ قابل قبولی این بخش دریافت میکند و میتوانید با خیال راحت از تدریس این استاد لذت ببرید.
این را هم بگویم که بهتر است قبل از خرید یک کلاس جلسات اول را که رایگان هستند تماشا کنید تا هم باشیوه تدریس و هم نکات اضافی این استاد آشنا شوید. البته در این مقاله ویدیو های مرتبط قرار داده شده است! خیالتان بابت همه چیز راحت…

حواشی و فحاشی آریان حیدری :

هرکلاس کنکوری به‌نحوی‌ حاشیه ای هم دارد و این کلاس هم قطعا از این قاعده جدا نخواهد بود مخصوصا استاد آریان حیدری که اورا به عنوان یکی از پر حاشیه ترین اساتید کنکور میشناسند! به طوری که سر کلاس شاهد کل کل این استاد با سایر اساتید دیگر هستیم! ولی این را بگویم که این موارد خیلی کم اتفاق می افتد و لطمه ای به آرامش ذهنی شما وارد نمیکند و این یک موردی است که اصلا جای نگرانی ندارد!

یک ویس جنجالی هم از این استاد در فضای مجازی منتشر شد که خیلی از افراد برای جذب فالور اقدام به انتشار غیراخلاقی این ویس نمودند! این مورد را یاد آور میشوم که این مباحث هیچ ربطی به تدریس این استاد ندارد و شما میتوانید با خیال راحت در این کلاس شرکت کنید.

نحوه بررسی تکالیف توسط آریان حیدری :

نکته مثبت دیگر راجب تکالیف است ، به گونه ای که تکالیف در کلاس های استاد آریان حیدری به جد دنبال میشوند و در صورتی که تکالیف خود را ارسال نکنید ممکن است جلساتی را از تماشای آنلاین محروم بمانید. شیوه ارسال تکلیف هم به این گونه است که استاد مباحثی را تدریس میکند و سپس تعدادی تست را از کتاب یا جزوه ای که از قبل مشخص کرده انتخاب میکند و شما باید عکس حل کردن سوالات را برای ادمین های این استاد ارسال کنید!

آزمون های آریان حیدری در ابتدای کلاس :

نکته بسیار مثبت دیگر هم آزمون های ابتدای کلاس این استاد است که قبل از هر کلاسی از مباحث جلسات قبل آزمون گرفته میشود و شما هر دفعه مورد سنجش قرار خواهید گرفت! توصیه میکنم این آزمون هارا از دست ندهید زیرا به شما خیلی کمک میکند ❤️

انواع کلاس های آریان حیدری در موسسه کلاسینو :

اولین و مهم ترین دوره ، کلاس جامع مرداد است ( البته مرداد ، تیر یا … ممکن است بر اساس هر کنکوری تغییر کند ) این کلاس کامل ترین کلاس است و تمام نیاز های شما را برآورده میکند و البته طولانی ترین کلاس!

کلاس بعدی کلاس نوبان است ، برای افرادی که میخواهند از آبان ماه ریاضی را شروع کنند و یا به هر دلیلی نتوانستند در کلاس مرداد شرکت کنند. این کلاس هم به اندازه کلاس مرداد کامل است و میتواند شما را به طور کامل برای کنکور آماده کند ولی طبیعتا کلاس مرداد کامل تر است زیرا تایم بیشتری گرفته‌است!

کلاس بعدی کلاس Just Test است ، در این کلاس صرفا به حل تست پرداخته میشود و خبری از تدریس آنچنانی نیست‌. و معمولا تست های سطح بالا را در این کلاس شاهد خواهیم بود. توجه کنید که این کلاس اصلا ضرورتی برای ثبت نام ندارد و برای افرادی مناسب است که پشت کنکوری اند و قبلا کلاس های این استاد را شرکت کرده اند یا افرادی که نياز به تدریس ندارند و میخواهند قدرت تست زنی خود را بالا ببرند.

کلاس بعدی کلاسی برای امتحانات نهایی است که شمارا برای امتحانات نهایی آماده میکند.

در نهایت به دوران جمع بندی کنکور میرسیم که شامل ۳ بخش است :

کلاس نکته و تست اسفند : این کلاس برای افرادی طراحی شده که تا اسفند ماه مطالب را بسته‌اند و نیاز به جمع بندی دارند ، یا افرادی که در طول سال با افراد دیگری سر کلاس رفته اند یا معلم نداشته اند و میخواهند الان شروع به حل تست ها با روش کنکوری آریان حیدری بکنند! در کل این کلاس از اسفند شروع شده و سعی در خلاصه گویی دارد و کلاسی مناسب است!

دوره بعدی کلاس نکته و تست اردیبهشت است که محتوای یکسانی با دوره اسفند ماه دارد با این تفاوت که در دوره اردیبهشت میزان تدریس کاهش یافته است و بیشتر وقت صرف حل تست میشود!

در نهایت به همایش های جمع بندی میرسیم که معمولا در ۳ روز انجام میشوند و برای همه افراد مناسب است. و در این کلاس حتی نحوه مدیریت زمان هم توضیح داده میشود.

امیرحسین رفیعی

امیرحسین رفیعی هستم! عضو هیئت مدیره گروه آموزشی تمامینو و مولف مقالات تمامینو...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است