مشاوره

مطالعه در تعطیلات عید |نکات طلائی برنامه‌ریزی و اردو مطالعاتی

با این مقاله قراره عیدت و کنکورت را بسازی☺️

وقتی بوی عید میاد کم کم دانش‌آموزان، راحتی و آسودگی از درس و مشق به را حس می‌کنند. اما مطالعه در تعطیلات عید یکی از واجبات مهم کنکور تیر 1402 است. البته این امر بدون برنامه‌ریزی کافی فایده خاصی برای دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور نخواهد داشت. پس برنامه ریزی در عید نیز به مطالعه ما در تعطیلات عید کمک شایانی خواهد نمود که در ادامه بررسی میکنیم. در هر حال چه عید باشه و چه عید نباشد شما باید مرور کنکور را داشته باشید چون چیزی که سبب ماندگاری مطالب است همان مرور است. خب در آخر هم سری به مرور کنکور در عید میزنیم و بحث اردوی مطالعاتی عید و شیوه‌های مختلف مرور و مطالعه آن را نیز آنالیز میکنیم.

مطالعه در تعطیلات عید نوروز چگونه باید باشد؟

اولین قدم برای مطالعه در عید نوروز باید ابتدا خودتان را از لحاظ جسمانی و روانی بسنجید تا حداقل و حداکثر توان خود را یافته و از لحاظ ذهنی برای این پروسه ۲۰ روزه آماده شوید.

در مرحله بعد باید به سراغ آماده‌کردن منابع کنکور برویم. این منابع کنکور شامل تمامی فیلم‌هایی است که تا امروز با آنها پیشروی کرده‌ایم، کتاب درسی، کتاب تست اصلی و… . اگر که منابع کنکور شما تا الان مناسب نبود وقت مناسبی برای تغییر آنان است. شما در طول این بازه ۲۰ روز مرور کنکور در عید باید طوری برنامه ریزی در عید را انجام دهید تا به حداکثر بازدهی برسید. پس در این وهله باید خود و منابع کنکورمان را آماده کنیم. اگر در این زمینه مشکل داشتیم بهتره هر چه زودتر آن را رفع کنیم تا وقتمان تلف نشود. ما در تمامینو تمامی منابع کنکور را بررسی کرد‌ه‌ایم و بهترین آنان را به شما معرفی کرده‌ایم که هم‌اکنون با ضربه روی تصویر زیر به آن دسترسی پیدا می‌کنید.

معرفی بهترین منابع کنکور تجربی 1402 شیمی جامع آیکیو زیست جامع پینوکیو خیلی‌سبز ریاضیات جامع تجربی گاج زمین‌شناسی یازدهم خیلی سبز
قراره که امروز با معرفی بهترین منابع کنکور تجربی 1402 در تمامینو همراهتان باشیم و….

چطور در عید برنامه‌ ریزی کنیم؟

برنامه‌ریزی در عید حاوی فاکتور‌های زیادی است و برای کسی که در بازه ۲۰ روزه تعطیلات است کمی سخت و زمان‌بر است. افرادی که برنامه ریزی قبلی در عید نداشته‌اند بهتر است از برنامه ریزی دیگر موسسات و … استفاده کنند. چون هم در وقت و انرژی صرفه‌جویی شده و هم دانش‌آموز نیازی به بررسی عمیق ندارد. البته استفاده از برنامه ریزی و پلن‌های مختلف امکان شکست و عدم موفقیت در پروسه ۲۰ روزه مطالعه در تعطیلات عید بالا می‌برد. چون برنامه ریزی باید مختص به هر شخص و با توجه به اولویت‌ها و توانایی‌های فرد باشد. پس در این زمینه بهتر است که با دوستان، آشنایان و یا با مشاور کنکور خود در زمینه برنامه‌ریزی بحث کنید.

اگر مشاور نداشته باشیم که در بحث مطالعه در تعطیلات عید برایمان برنامه ریزی در عید را انجام ندهد چکار کنیم؟

در غیر این صورت باید خودتان برنامه ریزی در عید را بر عهده بگیرید. ما در تیم مشاوره‌ای تمامینو در پست زیر صفر تا صد برنامه‌ریزی را به شما آموزش می‌دهیم و شما را به یک برنامه ریز حرفه‌ای تبدیل میکنیم. با کلیک کردن روی عکس وارد پست برنامه‌ریزی حرفه‌ای کنکور تیر 1402 شوید.

برنامه ریزی کنکور
صفر تا صد برنامه ریزی اصولی کنکور

نکات مهم برنامه ریزی در عید

مطالعه در تعطیلات عید به تنهایی جوابگو نیست و فوت و فن کوزه‌گری خود را می‌طلبد. پس تک تک نکات را باید دانست و حتما به کار برد. پس حواستون را کاملا جمع کنید.

۱. پیشروی دروس جدید در تعطیلات نوروز

در تعطیلات نوروز بیشترین چیزی که به ذهن دانش‌آموزان می‌رسد پیشروی سریعتر در برنامه‌ریزی است. البته این بستگی به خود دانش آموز دارد. ظرفیت برد ممکن است بسیار زیاد باشد و یا خیلی کمتر باشد، که من به افراد کم ظرفیت اصلا پیشروی در عید را توصیه نمیکنم.

چطور در عید درس بخونیم؟

معمولا افراد برای درس‌خواندن و پیشروی در دروس تخصصی باید ابتدا دروس قبلی خود را ببندند و از آنان مطمئن شوند. سپس امکان پیشروی برای دروس جدید وجود خواهد داشت

آیا در آزمون‌های قلمچی در عید شرکت کنیم؟

شرکت در آزمون مهم‌ترین عامل کسب تجربه و پیشرفت است که به طور اجباری در عید وجود دارد و بخش جدایی ناپذیر از کنکور است. چون شما در کنکور باید آمادگی لازم را داشته باشید.

۲. شرکت در پانسیون و اردوی مطالعاتی عید

یکی از راه‌های برون سپاری برنامه‌ریزی و مهیا کردن شرایط مطالعه با کیفیت بالا شرکت در اردو‌های مطالعاتی عید است. حتی برخی از این اردو‌ها به صورت انگیزشی و درس محور است که به طور فعالی دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور را در مقابل درس قرار میدهد تا شخص میل به درس خواندنش افزایش یابد. اما قبل از شر‌کت در این اردو‌ها باید سابقه آنها را بررسی کنید و مطمئن شوید که این اردو‌ها قبلا موفق بوده‌اند. چون با توجه به تجربه شخصی خودم بعضی اردو‌های مطالعاتی با قدرت شروع می‌کنند اما توانایی به پایان رساندن درست اردوی مطالعاتی را ندارند.

در اردوی مطالعاتی عید چکار کنیم؟

همانطور که توضیح دادم در برنامه مطالعه در تعطیلات عید ، شما با شرکت در اردو از برخی موارد همچون برنامه ریزی عید و مکان مطالعه بی نیاز شده و تنها هدفتان مطالعه دروس و کنکور می‌شود.شما باید وسایل مورد نیاز خود را از قبل آماده کنید و حتما با خود ببرید هرچند که زیاد باشد! مثلا گوشی، لپتاب، منابع کنکور و فیلم‌های آموزشی خود را همراه داشته باشید.

نکات منفی اردو‌ی مطالعاتی عید چیست؟

این اردو‌ی مطالعاتی عید دارای نقاط ضعفی زیادی دارد. مثلا در صورت وجود بیماری ممکن است که پانسیون عید منحل شود و یا حتی شما از پانسیون کنار گذاشته شوید. غذای بی‌کیفیت و نامناسب، شرایط خواب نامناسب از موارد دیگر منفی است. فشار زیاد روی داوطلب کنکور که می‌تواند مسبب شکست داوطلب یا حتی کنارگذاشتن کنکور در شخص شود که بسیار خطرناک است.

مطالعه در تعطیلات عید با کمک اردوی مطالعاتی عید چطوره؟

علاوه بر مطالعه در تعطیلات عید نوروز و مرور کنکور در عید بحث آزمون بسیار داغ و مهم است که یکی از الزامات هر دانش‌آموز است. این آزمون‌ها لازم نیس که از ماز ،قلمچی و … باشد. بلکه باید شامل تست‌های مهم هر مبحث باشد که می‌توان له کمک هر آزمونیازی آن را به دست آورد.

و این بود پایان قسمت اول شیوه مطالعه در تعطیلات عید نوروز. حتما مقالات بعدی در این زمینه را بخوانید.

❓️سوالات متداول

✅️مطالعه در تعطیلات عید چطور باید باشد؟

مطالعه در تعطیلات نوروز باید به طور کاملا برنامه ریزی شده انجام شود تا خدایی نکرده با مشکلاتی همچون کمبود وقت جمعبندی، شکست در آزمون‌های بعد عید و… پبش نیاید. که ما در آزمون این مسئله را به طور کامل برای شما شرح داده‌ایم.

✅️ آیا شرکت در اردوی مطالعاتی عید مفید است؟

بله. البته باید شما در اردو‌ی مطالعاتی عید با سابقه و پرتجربه شرکت کنید تا به هدف این اردو‌ها برسید.

✅️ در تعطیلات نوروز مرور کنکور در عید و شرکت در آزمون‌ها چگونه باید باشد؟

شما باید سعی کنید تا در تعطیلات عید نوروز حتما در یک آزمون شرکت کنید و در فواصل کاملا یکسان مرور مطالب کنکور را انجام دهید.

✅️مطالعه در تعطیلات عید واجبه؟ تعطیلات چی؟

اگر واقعا به دنبال رتبه و درصد بالا در کنکور هستید نباید از تک تک لحظات زندگی بگذرید و باید حتما از آنان استفاده کنید. پس آن را از دست ندهید.

محمد مهدی آقابابایی

سلام بچه ها محمدمهدی آقابابایی هستم مشاور ارشد تیم تمامیــــنو! من دانشجوی پزشکی دانشگاه دولتی شهرکرد هستم و بدون استفاده از هیچ سهمیه ای توانستم رشته پزشکی قبول بشم! جالبه بدونید من توی مدرسه دولتی بدون هیچ گونه امکاناتی بودم و تحصیلات دبیرستانم را گذراندم و در پزشکی قبول شدم. حالا هم اینجام تا شمارو توی مسیر موفقیت کنکوریتون کمک کنم! اگه سوالی داشتین در قسمت کامنت ها ارسال کنید! در ضمن اگه دوست داشتین میتونین از پکیج های مشاوره ایم هم دیدن کنید! لطفا به بخش فروشگاه برید و دنبال اسم من بگردین اگه دوست دارین مشاورتون باشم? لینک شبکه های اجتماعیم هم این زیره میتونی مستقیم با من در ارتباط باشی!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است