انگیزشیمشاوره

اگه از الان شروع کنم پزشکی قبول میشم؟ شروع از صفر عید و فروردین + مصاحبه با قبولی ها

سوال رایجی که داوطلبان کنکور از مشاورین گروه آموزشی تمامینو میپرسند!

سلام خدمت شما دوستان عزیز و گرامی امیدوارم که حال شما عزیزان و سروران خوب باشه! امیرحسین رفیعی هستم از مشاورین مجموعه تمامینو و میخواهیم باهم در این مقاله به صورت منطقی باور کنیم که میشود حتی در این تایم باقی مانده تا کنکور یعنی اسفند تا تیر ( پیشنهاد میکنم به صفحه روزشمار کنکور یک سری بزنید ) یک رشته خیلی خوب قبول شد! این مقاله صرفا مختص بچه های رشته تجربی نیست بلکه همه میتوانند از آن استفاده کنند! پس باما همراه باشید…

از کی برای کنکور شروع کنم؟

خیلی از داوطلبان کنکور سراسری از ما میپرسند بهترین تایم برای شروع کنکور کی است؟ پاسخ من هم این است هرچه زودتر بهتر! مثلا زمانی که زبان انگلیسی از کنکور حذف نشده بود اگر یک کلاس اولی به کلاس زبان میرفت در اصل خودش را برای کنکور نیز آماده میکرد به دید کلی یعنی این فرد از کلاس اول آمادگی اش را برای کنکور آغاز کرده!

با یک دید کلی نمیتوان تایم دقیقی اعلام کرد ولی بر اساس تجربه میتوانم بگویم که اکثر رتبه برتر ها از دهم و یازدهم ( از پایه ) شروع به مطالعه برای کنکور کرده اند! ولی نه همه آنها 😉 !!!

لازم است بگویم که خیلی از افراد نیز از پایه شروع به مطالعه برای کنکور کرده اند ولی هیچ نتیجه ای نگرفته اند!

با یک دید کلی میخواهم به شما بگویم که مهم نیست چه زمانی برای کنکور شروع میکنید مهم آن کیفیت و کمیت مطالعه شماست! البته از این حرف من بد برداشت نکنید مثلا نمیشود یک ماهه در کنکور قبول شد! من یک تایم متعارف و استاندارد را میگویم!

شما اگر جزو کسانی هستید که از پایه شروع کردید لازم است به شما بگویم به خود مغرور نشوید چرا که جوجه را آخر پاییز میشمارند حتی اگر تراز بسیار بالایی در آزمون های قلمچی دارید هم همین طور!

ولی اگر جزو کسانی هستید که مطالعه نوسانی دارید یا درست تا به حال درس نخواندید باید به شما بگویم که اصلاااا نا امید نباشید! امید آخرین انگیزه یک کنکوریست!

افراد موفقی که برای کنکور دیر شروع کردند!

در طول تاریخ کنکور بسیاری از افراد بوده اند که دیر یا زود برای کنکور تلاش کردند و موفق شدند حال موضوع مورد بحث ما اینجاست که چگونه با وجود دیر بودن یا دیر شدن درس خواندن را شروع کنیم؟ آیا واقعا همچین چیزی امکان پذیر است که در طی این مدت کم رشته مورد علاقه خودمان را قبول شویم؟ پاسخ به این سوال شما را در چند بخش خواهم داد و اولین بخش هم مربوط است به معرفی افرادی که در طول تاریخ کنکور دیر شروع کردند و موفق شدند! هرگاه شما افرادی را ببینید که در شرایط مشابه شما قبول شدند قطعا انگیزه مضاعفی خواهید گرفت! من برای معرفی این افراد از سایت های دیگه کمک گرفتم تا بدانید که من هیچ دخل و تصرفی در متن مصاحبه ها نداشته ام!

داستان واقعی از کسی که 15 فروردین شروع کرد و پزشکی سنندج قبول شد! این متن رو با دقت بخونید این فرد نه از دهم شروع کرده به کنکور خوندن و نه پشت کنکوری بوده! این مصاحبه مربوط به کنکور سال 95 هست ولی مهم اون تلاشه! چه کنکور 1403 باشه چه کنکور 90 !

خواندن مقاله بالا

 

رستگار رحمانی کسی که بهمن ماه از سربازی اومد و شد رتبه 1 کنکور! خیلی ها اونو پرفسور سمیعی آینده میدونن!

خواندن این مقاله

 

و در نهایت اسامی چندین نفر از یک سری سایت ها دیگه که میتونید کامل اون هارو مطالعه کنید!

خواندن این مقاله

 

در ضمن توی سایت قلمچی هم بسیاااار از این نوع مصاحبه ها زیاده و کلییی از افراد رو میبینید که دیر شروع کردن و شده!

هنوز باورتان نشده که میشود در این تایم قبول شد؟

اگر با وجود مصاحبه های بالا هنوز باورتان نشده بهتر است کمی منطقی باشیم! و با منطقمان این موضوع را حل کنیم. مثلا در رشته تجربی ما 5 درس داریم و 5 ماه یا کمتر! قبلن عمومی هاهم بود ولی الان دیگر خبری از عمومی ها نیست و کار شما ساده شده!

حال سوال من این است اگر کسی در این مدت روزی 10 ساعت مرتب و هروز ( پیوسته ) و با کیفیت درس بخواند یعنی 4 ماه یعنی 120 روز یعنی 1200 ساعت!

میخواهم این بخش مقاله ام را باهمین سوال تمام کنم! آیا اگر کسی هروز بیشتر از 10 ساعت تا کنکور بخواند موفق نمیشود؟

من قبول کردم که میشود ولی حالا چه کنم؟

خب اگر قانع شدید که میشود در این تایم کم رشته مورد نظر خود را قبول شوید حالا باید زندگی تان را متحول کنید یعنی اشتباهات و کارهای گذشته تان را دیگر انجام ندهید!

پیشنهاد میکنم که حتما دستوراتی را که در این مقاله داده ام را مطالعه کنید : 10 راه برای افزایش انگیزه به صورت تضمینی در این مقاله نکاتی را گفتم که شما باید برای شروع راه جدید کنکوریتان انجام دهید!

حال باید منابع کنکوری خود را تکمیل کنید یعنی از بهترین منابع و کتاب ها و کلاس ها استفاده کنید برای همین پیشنهاد میکنم این مقاله را بخوانید : معرفی منابع رشته تجربی

بعد از آن باید روش صحیح مطالعه دروس را یاد بگیرید یا اینکه یک مشاور خوب داشته باشید تا این نکات را به شما بیاموزد! پیشنهاد میکنم در وبسایتمان یک چرخی بزنید و مطالب مشاوره ای را بخوانید!

یک نکته مهم و حیاتی!

شما اگر تصمیم گرفته اید که واقعا برای کنکور درس بخوانید پس بدانید و آگاه باشید که ادامه این راه بدون برنامه ریزی کوتاه و بلند مدت امکان پذیر نیست یعنی شما باید بدانید که قرار است چه مباحثی را بخوانید و چه مباحثی را حذف کنید! شما باید بدانید تا دوماه دیگر چه ماحثی را باید بخوانید و…

پس پیشهاد ویژه من به شما یک برنامه ریزی خوب و اصولی است که به شما 3 راه را پیشنهاد میدهم :

1 – خودتان برای خودتان برنامه ریزی کنید ( البته اگر بتوانید) من این مورد را اصلا پیشنهاد نمیکنم!

2 – مشاور شما برایتان برنامه ریزی کند! ( میتوانید به فروشگاه تمامینو بروید و مشاور مورد علاقه خود را انتخاب کنید ) البته گاها برخی مشاورین سایر موسسات شما را به گمراهی میکشانند!

3 – میتوانید به کلاس های نکته و تست مراجعه کنید ( به شدت پیشنهاد میکنم ) : چون این مورد را خودم دوست دارم پس برای شما هم توضیح میدهم! موسسات نام آشنایی هستند که هرساله برای بچه هاییی مثل شما که از کنکور عقب افتاده اند کلاس هایی را به صورت فشرده برگزار میکنند مثل نکته و تست شروع از اسفند یا شروع از اردیبهشت نام موسسات را نمیتوانم در اینجا ذکر کنم ولی خودتان با پرس و جو پیدا کنید آنهارا ! مزیت این کلاس ها این است که شما خودتان را دست استاد میدهید و با برنامه استاد جلو میروید! هم آموزش دارید هم تست و هم برنامه ریزی! البته دیدن فیلم آموزشی همیشه چاره راه نیست گاها یک مشاور خوب با برنامه ریزی های دقیقش از 1000 ساعت ویدیوی آموزشی نیز بهتر است!


خب دوستان به پایان این مقاله رسیدیم. امیدوارم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد! هرگونه سوال آموزشی و مشاوره ای شما در قسمت کامنت ها در زیر همین پست جواب داده میشود! خدانگه دار

امیرحسین رفیعی

مدیریت و پشتیبانی وبسایت هستم و درصورت بروز هرگونه مشکل درخدمتتونم!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است